Πόσο έχω λατρέψει αυτά τα όμορφα πρωινά μας» Μετάφραση22. 10. 2018
Ο Γιώργος δεν ήταν ποτέ υπναράς. Ξυπνάει κατά τις έξι, το αργότερο στις εξίμιση. Χωρίς να χτενιστώ, κουκουλώνομαι στο μπουρνούζι και πάω να φτιάξω το πρωινό.
Το να ετοιμάζουμε ένα κέικ, ψωμάκια ή τοστ, τσάι, φρέσκα φρούτα και δύο κούπες καλό καφέ φτιαγμένο στην καφετιέρα Bialetti, ακούγοντας χαλαρή τζαζ, είναι σαν την συντονισμένη παράσταση φιλαρμονικής ορχήστρας. Αυτό το κονσέρτο σας φορτίζει για όλη την ημέρα.
Σκοπεύω να σας παρουσιάσω τις βασικές πληροφορίες για τον Ζωολογικό κήπο της Πράγας και για την περιοχή του Γιεσενίκ, η οποία συνδέεται με τους Έλληνες της Τσεχίας.
Υπόσχομαι, θα γίνει σύντομα.
Καλό μεσημέρι σε όλους μας.